GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

YENİ HABERLER

Cengiz Kurtoğlu : Sessizce

Cengiz Kurtoğlu Sessizce
Yayınladığı her albümde büyük beğeni toplayan ve geniş bir hayran kitlesine sahip olan Cengiz Kurtoğlu, uzun süren sessizliğini, "Sessizce" albümüyle bozarak, dört yıl aradan sonra hayranlarının ve müzikseverlerinin karşısına çıkıyor.
1984 yılında "Sen Sözden Anlamaz Mısın" albümüyle profesyonel müzik yaşantısına başlayan sanatçı, geçen süreden günümüze; Unutulan, Yıllarım, Bizim Şarkımız, Hayatımı Yaşıyorum, Aşkımız İçin, Gözlerin, Sensiz Kutladım, Seven Benim, Seviyorum, Hain Geceler, Gözü Yaşlı Yaşanmıyor, Sözlerim Sevenlere, Hiç Aklıma Gelmemişti, Yalancı Bahar, Yorgun Yıllarım, Sensiz Olmuyor, Ayrılık Saati, Canın Sağolsun albümlerini yapmıştır...

Her albümü satış rekorları kıran sanatçının; Liselim, Yıllarım, Gelin Olmuş Gidiyorsun, Duyanlara Duymayanlara, Hain Geceler, Yorgun Yıllarım, Küllenen Aşk, Unutulan, Duvardaki Resim, Yarimi Ellere Gelin Etmişler gibi hit olmuş eserleri, herkes tarafından sevilmiş, klasikleşen eserler olarak müzik arşivlerine girmiştir.

Sanatçı, "Sessizce" adını verdiği albümünde, birçok değerli müzisyen ve sanatçı ile birlikte çalıştı. Bedirhan Gökçe "Geceler" adlı şarkıda okuduğu şiiriyle, Hakan Altun söz ve bestesi kendisine ait olan "İtiraf Ediyorum" ve "Geceler"in sözleriyle, yine "Hançer" adlı eserinin bestesiyle, hem verdiği eserleri hem de albümün Müzik Direktörlüğünü yaparak, sanatçıya destek olmuşlardır.Albümde ayrıca, Aşkın Tuna, Taner İşçi, Taner Kalkuloğlu, Erkan Ocaklı, Hacı Kahveci, Ali Kaya Aydın eserlerini görmek mümkün.

Sanatçının oğlu Orçun Bora Kurtoğlu, albüme ismini veren "Sessizce" adlı şarkının sözlerini yazdı ve besteledi. Albümün aynı zamanda ilk klip parçası olan, Yıldız Tilbe’nin "Ummadığım Anda" eserini de ustalıkla seslendiren ve Tilbe’nin kendisinden de dinlediğimiz şarkıyı bu kez de Cengiz Kurtoğlu yorumuyla dinleyeceksiniz. Yine sanatçının klasikleşmiş eserlerinden olan, 1987’de "YILLARIM" adlı albümünde okumuş olduğu, sözleri Kemal Yarbaykoç’a bestesi Ali İhsan Kısaç’a ait olan "Aşığım Aşık" eseri yeni düzenlemesiyle albümde yer alan, diğer sevilen eserlerden.

"Çayır Biçerim" ve "Karayemiş Dibine" adlı parçalar Karadeniz Müziğinin güzel eserlerinden olmakla birlikte, sanatçı "Çayır Biçerim" şarkısının bir bölümünü Lazca olarak seslendirdi.
Editör 11.3.2010 1040