GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

YENİ HABERLER

Özdeğer Erçin : Son Damla

Özdeğer Erçin Son Damla
Özdeğer Erçin "Son Damla" isimli single albümü ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı. 1984 İstanbul doğumlu olan Erçin, müzik hayatına ilkokul son sınıfta gitarı ile tanıştıktan sonra şarkı söyleyerek başladı. Müjdat Gezen Sanat Okulu "Şan Solfej" eğitimi 2005, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi "Grafik Tasarım" Bölümünden 2002-2009'da mezun oldu.
Sadece hobi olarak müzik eğitimi alan Erçin, genel istek üzerine 2010 yılında bunu profesyonel olarak yapmaya karar verdi.

Parça arayışları sonunda Feyyaz Kuruş ile tanışarak profesyonel müzik hayatına 2011'e damgasını vuracak olan SON DAMLA ile ilk adımı atmış bulunuyor.

M&A Production müzik etiketi ile piyasada var olan "SON DAMLA" aynı zamanda, tüm dev isimlere gitarı ile eşlik eden Ayhan Günyıl yapım şirketine ait.

Albümdeki tüm düzenlemeler Feyyaz Kuruş, söz ve müzikler sırasıyla Feyyaz Kuruş, Aşkın Tuna, Özgür Yedievli, Ayhan Günyıl ve Alper Arundara ait. Gitarlar; Ayhan Günyıl,Erdem Sökmen,Klarnet; Göksun Çavdar, Neyzen; Eyüp Hamiş, Solo Piano; Genco Arı, Buzuki ve Cümbüş; Ali Yılmaz, Vokaller; Feyyaz Kuruş, Pınar Çubukçu ve Pelin Örsel, Tonmaister; Ayhan Uyanık, Mix ve Mastering; Barış Büyük'e ait.

ÖZDEĞER ERÇİN'in Eylül'de çıkacak olan "AŞK RÜZGARI" adlı albümüne Türkiye'nin müzik devleri eşlik ederek ayrı bir lezzet sunmuşlardır.

Albüm kayıtları ise yine Türkiye'ye sesi ve grubu ile damgasını vuran Erhan Güleryüz'ün Rüzgar Müzik stüdyolarında gerçekleştirilmiştir.

Tüm albümünü Türkiye'nin önemli müzik isimleri ile çalışarak tamamlayan ÖZDEĞER ERÇİN yaz parçası olarak söz-müzik Feyyaz Kuruş'a ait olan "SON DAMLA" ile sizlerin beğenisine sunmakta.

Editör 23.7.2011 1154