GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

YENİ HABERLER

Yeliz'in ilk klibi : Ağla Kalbim

Yeliz'in ilk klibi Ağla Kalbim
15 yıl önce müzik dünyasından elini eteğini çekerek sessizliğe bürünen Yeliz, "Haykırdım Sessizce" albümü ile yeniden zirvede. 15 yıl sonra yaptığı albümün ilk klip şarkısını "Ağla Kalbim" çekti, hem de gözyaşlarıyla...

Yeliz, 15 yıl önce müzik dünyasından sessizce uzaklaşmış ve kendi dünyasına çekilmişti. Aradan geçen yıllar Yeliz'e hiç bir şey kaybettirmedi. Ne sesinden ne de fiziğinden. Prodüktörlüğünü Özgür Aras'ın yaptığı "Haykırdım Sessizce" albümünün süpervizörlüğünü de Yonca Evcimik ile Özgür Aras üstlendi. İlk klip çalışması ise sözü-müziği Tamer Gürsoy'a ait "Ağla Kalbim"e yapıldı.


Yeliz, mutluluk gözyaşları ile klibini çekti. Çünkü hayatın da ilk kez bir klibi olacaktı. 15 yıl önce müzik dünyasının zirvesin de olan ancak tek bir klip çalışmasına dahi imza atmayan Yeliz, "15 yıl için de hep yapılan albümleri dinledim. Hep klipleri izledim. Bu çalışmalar esnasın da o kadar heyecanlıydım ki, çünkü hayatım da ilk kez böyle bir çalışma yaptım. Sanki bugün yeniden doğdum. Çok heyecanlıyım. Asla anlatılamayacak özel bir duygu" diyor.


Son günler de müzik dünyasında yaşanan "Bakkal müziği" tartışmalarını uzaktan izlediğini söyleyen Yeliz, "15 yıl müziğe ara vermiş bir insan olarak yaptığımız bu işin ne kadar kıymetli ve değerli olduğunu anladım. Şu anda yaşanan saçma polimikler beni o kadar çok üzüyor ki, keşke herkes birbirine destek olsa. Biliyorum ki küçücük bir ara bile verseler müziğin kıymetini daha iyi anlayacaklar. Hiç kimse hiç kimseye ses yükseltmeyecek ve herkes birbirine saygı gösterecek. Bu gençlere bir ders gerek" diyerek gençlerin biraz daha dikkatli konuşmalarını belirtiyor.

Editör 10.7.2007 1284